بررسی و خرید ریل کشو ساچمه ای[پرفروش]

ریل کشو از یراق آلات پرکاربرد در کابینت سازی است. در واقع برای باز و بسته کردن راحت و روانتر درهای کشویی و کابینت ها، و همچنين کاهش اصطکاک و سایش آنها از ریل استفاده میشود. تامکو در ادامه مطلب به معرفی انواع ریل کشو می پردازد.

با توجه به نوع ساخت جعبه کشو و نحوه حرکت آنها که آویخته به بدنه یا سقف، حرکت روی کف و… همچنین با توجه به وزن باری که جعبه بايد تحمل کند مثلا ریل 30 کیلویی و 50 کیلویی ،میتوان از ریل کشو متنوع با مدل های مختلف استفاده کرد.

ریل کشو به دو دسته تقسیم می شوند

ریل معمولی ساده دو تکه

اين ریلها كه قرقره (چرخ)هایی در آنها تعبیه شده، برای حرکت کشوهای سبک به کار رفته و از جنس پلاستيک یا فلز می باشند. ریل های معمولی کشو دارای دو قسمت هستند که یک قسمت آن به بدنه کابینت و قسمت دیگر به زیر بدنه کشو نصب میگردد. ریل کشو معمولی در بازار ایران در اندازه های 30 تا 60 سانتیمتر يافت می شوند.

ریل ساچمه دار

ریل ساچمه ایریل های ساچمه دار به خاطر ساچمه هایی كه در کناره ها دارند، از نظر کیفیت کار و رواني حرکت در باز و بسته شدن، در وضعيت مطلوبی قرار دارند. از ویژگی های برتر ریل های ساچمه ای نسبت به ریل های ساده، به جز تحمل وزن بیشتر، میتوان به ایمنی آن نیز اشاره کرد.

در ریل های ساچمه ای، ضامنی داخل ریل تعبیه شده که از جدا شدن دو قسمت ریل و به عبارت ديگر از خارج شدن کامل کشو از داخل کار جلوگیری می كند؛ در واقع این ضامن ها از خارج شدن ناخواسته کامل کشو مخصوصا توسط اطفال و خردسالان جلوگیری می نماید.

برای خارج کردن کامل کشو از محوطه مخصوص آن، کافی است ضامنهای ریل را یافته و آنها را به بالا و پایین حرکت دهیم تا کشو آزاد گردد. این ریلها در مدلها و اندازه های مختلف (20 تا 70 سانتیمتر)، با اختلاف 5 سانتیمتر نسبت به هم ارائه میشوند.

تصاویر ریل کشو ساچمه ای + لیست قیمت

انواع ریل کشو ساچمه ای

ریل ساچمه ای دو تکه

مانند ریل ساده است ولی برای حرکت روانتر آن، در آن به جای قرقره از ساچمه  استفاده شده است. از این ریل به دلیل داشتن ساچمه های زیاد برای حرکت کشوهای سنگین تر استفاده می شود. برای نصب، یک قسمت آن به بدنه کابینت و قسمت دیگر به پهلوی بدنه کشو متصل می شود.

ریل ساچمه ای سه تکه (تلسکوپی)

این ریل ها بهترین نوع ریل ها هستند، زيرا می توانند وزن زیادی را تحمل کرده و به دلیل سه تکه بودن، قابلیت باز شدن بیشتری داشته باشند، به طوری که کشو کاملا بیرون بيايد. قسمت یک تکه این ریل ها را روی بدنه جعبه، و قسمت دو تکه (که به صورت تلسکوپی است) به بدنه یونیت نصب می گردد. جعبه ای که با این ریل حرکت می کند، هنگام بسته شدن و در انتهای مسیر خود، اندکی توقف کرده و با کمک ریل آرام آرام به طرف داخل هدایت می شود؛ به همين دليل به این ریل،ریل ترمزدار هم می گویند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.