بررسی و خرید بهترین هود آشپزخانه [پرفروش]+لینک خرید

هود برقی از لوازم خانگی ضروری میباشد که در هنگام پخت غذا برای خارج کردن بو و دود ایجاد شده مورد استفاده قرار میگیرد. به طور کلی هود آشپزخانه در مدل ها و طرح ها و دارای یک یا دو موتور با سرعت های مختلف ساخته شده اند. در ادامه مطلب به معرفی انواع مدل هود آشپزخانه می پردازیم.

انواع هود آشپزخانه

با توجه به نحوه نصب هود آشپزخانه میتوان آنها را به سه دسته تقسیم بندی کرد:

  1.  هود زیر کابینت
  2. هود طرح شومینه
  3. هود طرح جزیره

محل نصب انواع هود

  • هود زیر کابینت  در فاصله 70 سانتیمتری از سطح گاز و به صورت کشویی در بین دو کابینت نصب می شود.
  • هود طرح شومینه در فاصله 70 سانتیمتری سطح گاز ،توسط چهار عدد پیچ و رول پلاک به دیوار مجاور گاز غذا پزی نصب می شود.
  • هود طرح جزیره به سقف آشپزخانه و روی گاز به صورت معلق قرار در فاصله 70 سانتیمتری نصب میگیرد.

آشنایی با انواع هود آشپزخانه

هود آشپزخانه زیر کابینت:  یک نوع هود برقی زیر کابینت را نشان می دهد که در اندازه و مدلهای مختلف ساخته میشود و دارای یک یا دو الکتروموتور میباشد . این موتورها از نوع القایی با قطب چاکدار سه سرعته میباشند و برای قدرتهای بالا، از مدل دو الکتروموتور استفاده میشود.

هود زیر کابینتیبرای روشنایی فضای پخت از دو عدد لامپ 40W رشته ای یا دو عدد لامپ کم مصرف استفاده میشود. همچنین این نوع هود دارای مدل کنترل از راه دور نیز میباشد.

تصاویر هود زیر کابینتی + لیست قیمت

 

هود آشپزخانه طرح شومینه: این هود دارای فیلتر آلومینیوم قابل شست و شو میباشد. بدنه هود با رنگهای مختلف و به طریق پادرکوتینگ رنگ آمیزی شده و در مقابل حرارت و بخار آب  تغییر نمیکند. روشنایی فضای پخت به وسیله دو عدد لامپ کم مصرف تامین می شود.

موتور این هودها از نوع موتور القایی تک فاز با خازن راه انداز بوده و دارای پروانه های مخصوص که دارای سه یا چهار دور مختلف می باشد.

هود شومینه ایاین دستگاه به صورت دستی و یا کنترل از راه دور فرمان میگیرد و قادر خواهد بود در ساعت معینی،موتور و یا موتورهای خود را با هر سرعتی به طور اتوماتیک روشن و خاموش کند. همچنین این هود دارای سیستم حفاظت در برابر نوسانات برقی می باشد.

دارای  دو عدد لامپ 12 ولت 20 وات جهت روشنایی فضای پخت می باشد..

تصاویر هود شومینه ای + لیست قیمت

 

هود آشپزخانه جزیره ISLAND : برخلاف انواع دیگر هود که بین کابینت و یا به دیوار آشپزخانه پیچ میشوند، این هود جزیره ای در فضای آشپزخانه معلق و به سقف متصل می شود.

هود جزیره ایجنس بدنه و ورقه های روپوش دودکش، از استیل ضد زنگ میباشد. نحوهی نصب این نوع هود به گونه ای می باشد که می توان آن را در قسمت های مختلف سقف قرار داد و کاربر میتواند به راحتی در اطراف گاز مشغول کار شود.

در هود مدل شیشه ای از چهار لامپ هالوژن 12 ولت 200 وات استفاده می شود که در این عمل ایزوالسیون ایجاد شده خطر برق گرفتگی را از بین میبرد.

هود جزیره ای دارای دو فیلتر قابل شست و شو آلومینیومی است که نشانگر دیجیتالی LCD در قسمت جلو بکاررفته است.

تصاویر هود جزیره ای + لیست قیمت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.